Kayıtlar

Şubat 10, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Dönersen Islık Çal

Resim
Fikret Kuşkan'ın oyunculuğu üzerine yorum yapmak hadsizliğin alası olacaktır. Bu filmdeki oyunculuğunun asaleti bu karede kendini gösteriyor. Daha önce izlemediğim için hayıflandığım bu film gerçeğe dokunuyor. Hem de en dokunulmayacak yaralara...
Beyoğlu sokakları o zaman daha güzel...
Bu filmi izleyip daha çok erkekliğinizle övünün, kadınlığınızla kendinizi ortaya koyun. Kahkahalar atın... Ama sakın ha sakın yanlışlık yapıp insan olmaya, insan gibi davranmaya kalkışmayın! Sahip olduğunuz cinsel bölgelerinizle yaşamaya devam edin! Şimdi defolun hayatımdan!
Filmi izlemek için tıklayın:

Ciao

Resim
"Ciao" varış ve ayrılışta da kullanılan bir İtalyan selamlamasıdır. Ancak benim size bahsetmek istediğim Usa yapımı eşcinsel temalı bir film CIAO. 
Paris‘te aşk başkadır derler ama Dallas‘ta da aşk başkadır. Kısaca şöyle, aşık olduğunuz çok yakın arkadaşınız size aşık değildir. Ama bu sizi ayırmaz. Hatta bu aşk sizi iyi bir arkadaşlığa sürükler. Nihayetinde aşık olduğunuz kişinin aşık olduğu kişiyle tanışma zamanı geldiğinde çuvallayabilirsiniz. Çünkü ortada aşık olduğunuz kişi yoktur artık. Sadece siz ve aşık olduğunuz kişinin aşık olduğu kişi vardır. Ne zor ama dimi? Ya da bilmem, ben yaşamadım böyle şey, izleyelim de görelim diyorsanız haklısınız:)

Etz Limon / Lemon Tree / Limon Ağacı

Resim
Yönetmen Eran Riklis öyle güzel bir filme imza atmış ki beğenmemek mümkün değil. Tabi burada övgüyü senaristler de hak ediyor. Eran Riklis ile Suha Arraf filmin hikayesini oluşturmuşlar. 
Film hakkında söylenecek çok fazla derin mevzular var lakin şu kadarını söylemek istiyorum, kişinin "karakterli" olmasını gösteren bu film, listemdeki "en iyi filmler" arasına girmeyi başardı. "Kadın" ve özelinde "insan" olmayı bu kadar iyi hissettirebilen bir senaryoyu ayakta alkışlamak gerekiyor.

David's Birthday / Il compleanno

Resim
Tanıdığınız kaç mutlu aile var? Mesela size sorsam : Bana örnek gösterebileceğiniz kaç aile tanıyorsunuz? Cevabınız ne olurdu? Konumuz aile değil esasında ama her şeyin başladığı yer de aile. Bu film öyle bilindik aile filmlerinden değil. Evli çocuklu insanlar, tatile gelmişler ama... Ama ne? Eşcinselliğin hala kadın olmak ile  alakalı olduğunu sananlara Brokeback Mountain yeterli gelmediyse bir de bu filmi izleyin.  Ülkemizde de evli gaylerin sayısı azımsanmayacak kadar çok. Tabi evli lezbiyenlerin de... Eşim lezbiyen-gay mi diye korkmayın. Onlar da insan!Man on the Moon / Ay'daki Adam

Resim
Amadeus filmiyle hayranlığımı kazanan Milos Forman'ın yönetmenliğini yaptığı Ay'daki Adam komedyen Andy Kaufman'ın hayatını işliyor. Tabi ki komedi üstadı Jim Carrey oyunculuğuyla bunu layıkıyla başarıyor. Seni sevimli yaratık:)
15 Minutes / Yani Biraz Heyecan!

Resim
Sevgilisine evlenme teklifi edecekti ama... Robert De Niro, Edward Burns, Karel Roden ve Oleg Taktarov büyük performanları ile 15 dakikanızı alacak. 
15 Dakika Baya Heyecanlı Geçiyor

12:01 Ya da Groundhog Day

Resim
Birine aşık oldunuz. Aşık olduğunuz kişiye kendinizi anlatmak istiyorsunuz ama bu bir türlü gerçekleşmiyor. Çünkü her uyandığınızda gün kendini tekrarlıyor.
Hadi bakalım, çık işin içinden:)


Buna benzer film  Groundhog Day 'i izlemediyseniz önerebilirim. Hem eğlenceli hem de eğitici:)
İyi seyirler