Kayıtlar

Kasım 11, 2012 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Un monstre à Paris/ A Monster In Paris

Resim
Son zamanlarda nedense sürekli Paris sokaklarında dolaşıyorum. Yoksa Paris beni mi çağırıyor? Daha önce paylaştığım A Cat In Paris filmindeki gibi Fransa sokaklarında ve bilhassa evlerin çatılarında vals yapıyoruz:)

Sanırım Kasım ayında olmanın da etkisi var. Sakin filmler izlemeyi tercih ediyorum. Film hakkında söyleyecek çok sözüm yok ama bence filmdeki şarkılar ve sözleri sizi etkileyecektir.

Yönetmen Bibo Bergeron, Stephane Kazandian ile senaristliğini yapar, Mathiu Chedid, Vanessa Paradis ve Gad Elmaleh seslendirmede boy gösterirler:)

Our Idiot Brother- Jesse Peretz

Resim
Bazen her şey ama her şey yolunda gitmeyebilir. Ve "Ne oluyor böyle!" diye hayıflanırken, yine de inandığınız değerlerden vazgeçmiyorsanız mutlaka kazanan siz oluyorsunuz... Tamam, "Böyle şeyler ancak filmlerde olur." dediğinizi duyuyorum ama filmler de hayata nereden baktığımızla alakalı değil midir...  Aile bireylerinin bilhassa kardeşlerin birbirleriyle olan diyalogları o kadar gerçek ki bir anda kendi ailenizden sanabilirsiniz tabi eğer eşcinselliğe bakışınız da onlar kadar doğal ve esnekse... Konu itibariyle sıradan gelebilir ama bir o kadar sevimli film...
Filmin sonundaki şarkı zaten filmin özeti gibidir. Dinlemeden kapamayın:)
İyi seyirler:)