Kayıtlar

Ekim 28, 2012 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Mr. Scruff ile Haftasonu

Resim
Farklı bir karikatür çalışması ararken karşıma çıkan  Mr. Scruff aslında daha çok müzisyen, dj ve ticaret (çay ticareti) adamı imiş.
Merakımı gidermek için araştırmalarıma devam ederken dinlediğim elektronik müziği beni etkilemeyi başardı. Hatta çok sevdim ki sizinle de paylaşmak istedim
Keep it Unreal, Ninja Tuna ve son albümü de Bonus Bait olan İngiliz asıllı bu ilginç adamın müziğinin hakkında söylentiler farklı. Kimisi jazz bazlı elektronik diyor, kimisi de progresive buluyor. Hatta hiphop ritmine yakın parçaları da olduğu söyleniyor. Tabi ben tüm albümlerini dinleyemedim. Ama beğendiklerimi linklerden bakabilirsiniz.
İyi dinletiler.
İyi haftasonu:)
Benim seçtiklerimi aşağı linklerden bulabilirsiniz:

Beni dinle:)

Beni de dinle:)
Tezer Özlü- Çocukluğun Soğuk Geceleri

Resim
Bir öğretmen arkadaşımın sayesinde Tezer Özlü'yü okumaya başladım. Arkadaşım bana hayatından bir kaç şey anlatmaya başlamıştıki, onu susturdum. Bir yazarı kitaplarından tanımak isterim dedim. Oysa arkadaşımın amacı belli ki okuyacağım kitaplarının bende derin sancılı izlerine hazırlıklı olmamı istemesiydi.
Okuyunca anladım.

"Hayalet ile yatmak bir kelebek ile yatmak gibidir. insanın bacağına ya da organına değer. Hiç sesi çıkmaz. Heyecanlandığı anlaşılmaz. Boşaldığı ıslaklığından belli olur. Öylesi dostluklar vardır. O dostlar konuşmak, o dostlar yolda yürümek,  bir lokantada yemek yemek, o dostla yatmak. O dosttan gizlenecek, o dosttan saklanacak, o dostla paylaşılmayacak hiçbir olgu yoktur. Ne bir cinsel boşalma,  ne de cinsel organ. Hayalet bu dostlardandır. Son yemeği birlikte yediğimiz çökmüş Degüstasyon Lokantası'nın önünden Taksim'e dek yürüdüğüm bu caddede Hayalet hep vardır."
"O yaz günü, Sirkeci Garı'nda Günk'ü geçirirken insanı ve erkeği ö…