Zenne, sinemalara girmeden önce de çok konuşulan bir film olmasından dolayı, bu kadar göze sokulup allanıp budaklanması filmi sinemada izlemememe neden olduğunu açıkça söyleyebilirim. Nihayetinde filmi az önce izlemiş bulunmaktayım. Film hakkında elbette bir sürü yazmak istediğim notlar var ama kısaca şundan bahsetmek istiyorum. Eşcinseller,  dansla, fotoğrafla daha doğrusu sadece sanatın her hangi bir dalıyla ilgilenen bireyler değildir. Kasap, manav, otobüs şöförü, imam,öğretmen, doktor, mühendis, şirket yöneticisi, müdür vb vs gibi meslek dallarında da hayatını idame ettiren bireylerdir.
Diğer bir notum, eşcinsellerin askerlikten muaf olma prosedürleri değişmiş olmakla birlikte yine de insan haklarına aykırı prosedürler uygulanmaktadır. 30 bin tl olanın askere gitmeme özgürlüğünde tüm vatandaşlık hakları sağlanırken, eşcinsel olduğundan dolayı askerden muaf olanların kamusal alanda çalışamıyor olması  hak ihlalini ortaya koymaktadır. 
Bizim ülkemizde, bizim okulumuzda, eğitimimizde, öğretimimizde, aile de orada burada bize de yıllardır dürüst olmamız öğretildi ama dürüstlük bazen öldürür ve çoğu zaman da süründürür!Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bela Tarr'ın Torino Atı ve Benim Ona Giden Hikayem

Cennet Batıda / Eden à l'Ouest / Eden is West

AYFER TUNÇ SUZAN DEFTER