Lust For Life . Vincent Van GoghRessam, fırçasını eline aldığında renklerin diline boyuyor ruhunu. Bir yazarın doğuramadığı cümle sancısını yaşıyor tuvalinde. Fırçasına doladığı renkler, izin vermiyor özgür kalmasına. Anlaşılmıyor, anlayamıyor ve yalnız...Sadece yaşayabilmek, nefes almak için renklere uzatıyor elini, öpüşüyor öpüşüyor öpüşüyor kanayana dek avuç içleri. Kalbi yalnız muhteşem bir ressam tanıdım, içim acıdı.

Lust For Life (1956)
Irving Stone'un romanından, Norman Corwin'in senaryolaştırmasıyla oluşan film Vincente Minnelli ve George Cukor'un yönetmenliğinde Vincent van Gogh'un hayatını resmediyor.

Yorumlar

Doctor Blue Balloon dedi ki…
Amaa bu benim en sevdiğim van gogh resmi ve ben böyle bir filmin varlığından habersizliğime ağıtlar yaksam yeridir.. :/ istanbul moderndeki van gogh sergisinin tadı hala damağımdayken hem de..
Alive dedi ki…
All is here, in this painting.
Engin Zahid dedi ki…
Filmi izleyebildiniz mi:)
Çok geç bir soru olabilir...
Engin Zahid dedi ki…
Yes, why not?
Alive dedi ki…
The swirling wind, moon and stars in the night sky, trees, mountains, all what sustains us, the blue colour reminds me of water, and the birds surely, are in the trees amoungst all the other creatures. I have never noticed this painting until now. Thank you Engin.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bela Tarr'ın Torino Atı ve Benim Ona Giden Hikayem

Cennet Batıda / Eden à l'Ouest / Eden is West

AYFER TUNÇ SUZAN DEFTER