Kayıtlar

Temmuz 31, 2011 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Funny Games- Ölümcül Oyunlar

Resim
Haneke'ye misafir oluyoruz bu gece. Neredesiniz derseniz ve merak edip gelmek isteyenler için adresimiz belli. Sinema odalarımızdan HEPİMİZ ÖLECEĞİZ'deyiz.

Le temps qui reste/ Veda Vakti

Resim
Herkese iyi geceler,
Bu gece sinema odalarımızdan PEMBE FİL'de ekip arkadaşımız Ercan Doldur'un tanıttığı film var. Film için:"François Ozon seyircisini, filmin son anına kadar şaşırtan film, eşcinselliğin derinlerine cesurca ışık tutan sahneler barındırmaktadır." diyor. Filmi izlemiş olanların yorumlarını da merak ediyoruz. İzlemeyenler için de şimdiden iyi seyirler :)

La Sconosciuta-The Unknown Woman

Resim
La Sconosciuta, ‘Oscar’ ödüllü Cinema Paradiso’nun yönetmeni Giuseppe Tornatore’nin Fransa-İtalya ortak yapımı filmidir. Ukrayna’dan İtalya’ya gelen, geride bir koca bıraktığını söyleyen hüzünlü Irena maddi sıkıntısı olmamasına rağmen bir apartmanda temizlik görevlisi olarak çalışmaya başlar. İzleyiciler, bir yandan onu apartmana getiren gizli amacın ne olduğunu keşfetmeye çalışırken, bir yandan da geri dönüşlerle ortaya çıkan, kadının gizemli geçmişini anlamaya çalışır. Irena bu apartmanda kendine ait olan değerli bir şeyi ararken geçmişin karanlık yüzlerine de yem olmamaya çalışacaktır.

Chun gwong cha sit -Happy Together

Resim
Filmin yönetmen koltuğunda 1997 Cannes Film Festivali kapsamında en iyi yönetmen ödülünü alan, “In the Mood for Love” filmiyle de tanınan Wong Kar Wai bulunmaktadır. Christopher Doyle'un görüntü yönetmenliğin’de, eşsiz görselliğiyle bazen siyah-beyaz bazen de renklerle süslenen film , Tony Leung ve Leslie Cheung ‘un oyunculuklarıyla adından söz ettirmektedir.
Daha fazlası için sizi de bekliyoruz:)