KİTAPKOLİK MİSİNİZ? KİTAPSEVER Mİ?


“Okuma” alışkanlığı, kitabın bir piyasa nesnesi olmasıyla beraber yeni anlamlara büründü. “Kitapsever” kavramı, yerini hastalığı ve bağımlılığı ima eden “kitapkolik” kelimesine bırakıyor. Bu ise okumayı tüketim kalıpları içerisine koyuyor.

Devamı linkte. Okumanızı öneriyorum.

http://www.mostar.com.tr/Detay.aspx?Sayi=9&YaziID=245

Yorumlar

vildan dedi ki…
Öncelikle ben bir kitapsever olduğumu itiraf etmeliyim!Kitap severim diye her kitabı okumam, okuyamam. Hımm.. Nasıl desem... Biraz seçiciyim. Sevdiğim kitapların da hastasıyımdır, o başka:)

Asıl bir şey daha söylemeliyim. Kafa Ayarı'nı çok severim. Bu yazının Celil Civan'a ait olduğunu görünce çok sevindim. Aaa! Baktım Fuat Er editör. Ahmet Terzioğlu var. Kafa Ayarı ekibi yani... Dergi de Mostar. Hiç duymamıştım Ala bu dergiyi. Teşekkür ederim. Okuyacağım. Çok sevindim.
Ala dedi ki…
Ben de Dergi'yi son bir kaç aydır okumaya başladım. Dergi'nin tümüyle değil de kültür sanat kısmıyla ilgiliyim. Gerçekten çok iyi yazılar ve iyi dosyalar çıkarıyorlar. Zaten sizin yanınızda benim bu konuda laf etmem ayıp olur.
Beğenmenize sevindim:).
bilge dedi ki…
ben çok okuyan biriyim fazla seçici değilimdir ne bulsam okurum her okuduğumda öğreneceğim ders alacağım bir şeyler olduğuna inanalardanım sevgi ve dostlukla...
Ala dedi ki…
Bilge Hanım, ben de bir süre sizin gibi düşündüm ancak iyi bir okuyucu olma yolunda ilerlediğimi düşünmeye başladığımda okunması gereken o kadar çok kitap var ki hangisinden başlasam diye telaşa kapılıyor insan. Bu yüzden iyi bir okuyucu olmak için her şeyi okumak gibi bir lüksüm olmadığı kanaatine vardım:)
Sevgiyle...
Adsız dedi ki…
Çok okumak nedir? İyi midir? Seçerek mi okuyalım? Sorularının hiç sogulanmadığı, ne bulursa okuyan, popüler okumalardan kendini asla soyutlayamamış, çok okuyan belki, bazen boş okuyan,ama bilgisayarın olmadığı, tv'nin tat vermediği bir çağda diğerlerine bakıp iyi ki durmadan okumuşum diyenlerdenim.Şimdi şu uzun cümleye bakıp lütfen cevap veriniz: okumak nefes almaktır beylik cümlesi size çok şey anlatıyorsa, okuduklarımı tartışacak kişiler,neden etrafımda yok diye üzülenlerdenseniz,ve de buralarda kitap üzerine nitelikli şeyler konuşuluyorsa, ben kitap üzerine konuşup kafa şişirebileceksem,bütün bunlara yanıtınız evet ise... kalabilir miyim? Yoksa izin almadan giderim zaten.
Ala dedi ki…
Sevgili Adsız, hoşgeldiniz. Elbette, buyrun, kalabilirsiniz:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bela Tarr'ın Torino Atı ve Benim Ona Giden Hikayem

Cennet Batıda / Eden à l'Ouest / Eden is West

AYFER TUNÇ SUZAN DEFTER