Kayıtlar

Aralık 27, 2009 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

GECE'YE.

Resim

YENİLENME

Uzun süredir kullandığım şablonumu değiştirmeye karar verdim ve pişman olmadan hemen işe koyuldum. Umarım beğenirsiniz. Beğenmezseniz de yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim. Yeni bir yıla merhaba dedik. Her şey gönlümüzce olur inşallah. Sevgiyle dolu bir yıl olsun istiyorum.

TOPLAR HER ZAMAN İSTEDİĞİMİZ YÖNE GİTMEYEBİLİR

Resim
Nereden çıktı bu film ve bu oyun bilmiyorum. Araştırma yapmak da gelmiyor içimden. Semih Saygıner acaba bu filmi izledimi çok merak ediyorum? Bitse de gitsek dediğim bir film oldu benim için. Elbette içeriğinde alınması gereken dersler vardı:) Pehh...Çok fazla konuşuyor muşum? Kolaysa ben daha iyisini yapacak mışım? Sanki ben kolay olduğunu söyledim. Her neyse, aranızda bilardo oynamayı seven biri varsa bu filmi izlesin. Artis vuruşlar sergiliyor Tom Cruse:) İyi seyirler.

İÇİMDEKİ SESİ TEYBE KAYDEDİYORUM!

Resim
Sen güneşin doğuşunda kayboluyorsun. En çok hatırlanılan gecededir. Bir nefes ensende ismini fısıldıyor. Hu.Hu. Nefesin sıcaklığı değince tenine için bir tuhaf oluyor. Isınıyor ellerin görmediği bir nefesi kucaklarken. Elma dersem çık armut dersem ...? Hayır hayır, bu oyunda armut yok. Kuralları tamamen ben koyuyorum. Seni görmek istediğimde gözlerini bağla da gel. Bana gözlerinle değil gönlünle bak. Beni gör.
En acı gerçeği kulağıma fısılda. Çok yakından konuş benimle. Sesin kalbimde yankılansın. Bunu neden yaptığımı bilmiyorum ama sanırım gerçek olan dediğimiz tüm doğrulara varmak için acı çekmek gerekiyor. Sana acılarımla geliyorum. Gerçeği kabul etmen zor olabilir. Ve bir palyaço her zaman doğru söylemez. Seni seviyorum.


Müthiş bir film. The Dark Knight.

Sevmek, aşk maskesiz bir yüz gerektirir. Maskelerinizi çıkarın!

Resim
Bazı filmleri izlemeden önce o film hakkında bir ön araştırma yaptığım doğrudur. Ancak bazen bu araştırmalar can sıkıcı olabiliyor. Çünkü sizin bakışınızı daraltabiliyor. Filmin gizli şifrelerini önceden öğrenmek size nasıl bir heyecan katabilir ki? Öyle değil mi? Her şeyi biliyorsanız bir şeyi izlemek nasıl keyif verebilir? Bazı filmleri tekrar tekrar izlediğimiz doğrudur ama bunu genelleme de yapamayız. Her neyse çok uzattım. Bu geceki filmim DON JUAN DEMARCO idi. Johnny Depp ve Marlon Brando'nun muhteşem oyunculuklarına ne haddimiz ki söz edelim. Filmde dünyanın en büyük aşığı olan, binlerce kadını baştan çıkartmış Don Juan'ın aşk, tutku ve romantizm dolu muhteşem öykülerini izleyeceğiniz gibi kendinizi de AŞK konusunda sorguya çekebileceksiniz. Filmde bu yüzden bize iletilen çok iyi göndermeler vardı. Ancak AŞK ın sadece cinsellik üzerinden ifade edilmesi, cinselleştirilmesi bana ya da benim AŞK anlayışıma uymadığı apaçık. Film için söylemek istediğim aslında bu cümle : Se…

YILDIZLARDA SAVAŞ -STAR WARS EPİSODE II

Resim
Star Wars Episode II...Açıkcası çok fazla söyleyecek sözüm yok. Serinin diğer filmlerini de izlersem söz hakkı vereceğim kendime. Bu filmden anladığım nerede olursan ol AŞK'ın önüne geçemezsin. O hep var...

Yazarlar - A. ALİ URAL - Üstüne yıldırım düşen yazı

AŞIKSAN SÖYLEYECEKSİN!

Resim
Aşk'ın bir çok halini gördük ama gerçekten bu halini hiç sevmedim. İnsan sevdiği kişiyi iş uğruna başka adamın koynuna atar mı? Gururunu düşünüp, sevgisini içine atıp sevdiğini bile bile ateşe atar mı? Atar. Ne bakıyorsunuz öyle. Yok, ben atmam da  T.R. Devlin attı. Neden mi? Ooo, iyice hazıra konuyorsunuz. Ayıp valla. İzleyin de görün nedenmiş!
Ayrıntı bilgiler: http://tr.wikipedia.org/wiki/Notorious_(film,_1946)

BİR ADAM RUHEN VE BEDENEN ANNESİ KILIĞINA NEDEN GİRER VE GİRERSE NE OLUR?

Resim
Senaryonun fikri nasıl ortaya çıktı bilmiyorum ama bana göre bu sorunun cevabı başlığımda gizli. Müthiş kurgusu izleyicisini yeterince geriyor. Beklenmedik sonuçlar insanı şaşırtıyor. Bunda  Alfred Hitchcock'un katkısı ne kadar bilmiyorum ama film, Robert Bloch'un Wisconsinli katil Ed Gein'nin suçlarından esinlenerek yazdığı aynı adlı romanından uyarlanmış.Senarist Samuel A. Taylor  iyi iş çıkarmış ortaya. O kadar iyi ki az kalsın bir sapığa acıyacaktım! Film hakkında detaylı bilgiler : http://tr.wikipedia.org/wiki/Psycho