Kayıtlar

Mayıs 31, 2009 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Kapılar açmak

Resim
Kapılar açmak. Yeni bir nefes için. Dün pencereye konan kuşu uzun uzun izliyordum ki izlendiğini anlamış olmalı birden havalandı ve gitti. Arkasından baktım. Bir daha gelir diye pencereyi açık bıraktım. Ve mavi kapılar yaptım. Her kapı bir kapıyı açıyor.Engin kapılar.

AKLIMIN İPLERİ

Resim
Bazen çizerek anlatmaya çalışmak daha kolay oluyor

YOL HİKAYELERİ

Resim
Resim
Renk renk pencerelerden dışarıya bir acı sızıyor. Bir tokat sesi. Bir tokat daha. Çocuğun iri siyah gözlerinden merhamet mi akıyor?

MERHAMET NEREDE

Resim
Taş binalar soğuk. Pencerelerden renk renk ışıklar konuşuyor.Pencerelerin içerisinde mahrem acı yaşıyor. Bir ses duydu. Adam bir tokat attı. Bir tokat daha. Çocuk düştü. Bayılmış olmalı. Çocuğun gözlerinden merhamet mi akıyor?

RÜYADAKİ CARİYE

Resim
Önce besmele çekti sonra bana adımı sordu. Tanımadını ifade eden yüzü gizemliydi. Yürümüyor gibiydi. Kanadı yoktu. İşin ilginç tarafı şarkı söylüyor gibiydi. Şarkı da bizimkisi bir aşk hikayesi siyah beyaz filim gibi biraz:) İnanılır gibi değil.Eteğinin altından sesler geliyordu. Biraz daha dikkatli bakarsam beni yutacak sesler gibiydi. Gözlerimi yumdum. Duymamak için o şarkıyı içimden başka şarkı mırıldandım. Besmele çektim. Uyandım

KARABASAN

Resim
Karanlıkta yürümek zorluyor. Gözbebeğim mi büyüyor ne? Işığı arıyorum. Karanlığa alışıyorum. Biri arkamdan beni çekiyor. İleri gidemiyorum. Ses yok. Nefesi ensemde. Şşşş...Sessiz...