Kayıtlar

Mart 15, 2009 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Kimyasallar, erkekleri kadınsılaştırıyor mu?

Resim
Bakımlı erkekler için kullanılan 'metroseksüel' tabirinden sonra yeni ve daha çok tartışılacak bir kavramla karşı karşıyayız: Femisation... Erkeklerin kimyasallar sebebiyle kadınsılaşması demek. Yaklaşık 20 yıldır insanlar ve hayvanlar üzerinde araştırmalar yapan İngiliz Chem Trust Vakfı, kimyasalların cinsiyet kargaşasına yol açtığını açıkladı.Elde edilen bulgular, şampuandan tıraş jeline, makyaj malzemelerinden sentetik kumaşlara kadar birçok ürünün cinsiyetlerde karmaşaya sebep olduğu şüphesini uyandırıyor.

Metroseksüel olmak son yılların en çok konuşulan konularından biri. Bakımlı erkekler için kullanılan bu tabirden sonra daha çok tartışılacak bir kavramla karşı karşıyayız: Femisation, yani erkeklerin kimyasallar sebebiyle kadınsılaşması. Tam tersi durumu ifade eden bir kelime daha var: Masculinisation, yani kimyasallar sebebiyle kadınların erkeksileşmesi. Ama konumuz bu kavramlar değil.

Hem erkeklere hem de kadınlara kötü bir haberimiz var: Yaklaşık 20 yıldır kimyasall…

İçe Yolculuk

Resim
Uzun zamandır yürüyüşe çıkmamıştım. Evdeki kalabalığı da bahane ederek (yakın misafirler) soluk almaya çıktığım bu akşam yürüyüşünde nelerle karşılaşmadım ki...Geçmişimin bi kısmını adımlamış oldum. En kötü tarafı geçmişte yürümek beni rahatsız ediyor. Adımlarımı hızlandırdım.Hava soğuk olmasına rağmen üşümedim. Geçmişi hatırlamamak için kulaklığımı takıp yüksek sesle müzik dinlemeye başladım. Bazen klasik bazen arabeskti çalanlar ve her şey ne olursa olsun geçmişi hatırlattı. Müzikte bana yaptı yapacağını ve ben de kulaklarımı tıkayıp geçmişe, yürümeye çıktığım bu akşama koşarak daha çok koşarak hızımı arttırarak son verdim. Karanlığın cazibesi çekti beni. Ama kendimi ona vermeye korktum. Soğuk tenimde yer bulamadı.

MERHABA:)

Merhaba Anlamak,
Merhaba anlamak isteyen herkese...
Çok yakında yeni bir başlangıçla ruh dünyamın yazıya dökülmüş haliyle burada olacağım...