Uyarıyorum, uyarmadı demeyin!


Korkuyorum bu kalabalığın sessizliğinden. Ne kadar çok konuşuyorsunuz hiç bir şey duyamıyorum. Gördüklerim gerçek değil hayal ürünü.
Bir kafatasından kaç kalem çıkar ki?
Çok çirkinsiniz, ne güzel!
Anne! Baba! Yemekte neden kan kusuyor tavuk?
Biri bu çocuğu sustursun!
Duymak istemiyorsan gözlerini kapayabilirsin!
David Lynch'in ilk uzun metraj filmidir. Delirmeden önce izlenecekler arasında yeri alınmalıdır.

Yorumlar

adsız dedi ki…
Olabildiğince sıradışı ve sürükleyici, düşündükçe filmdeki bebeği hatırlıyor ve ürperiyorum. Delirmeden önce izlenecekler arasında demişsiniz de ben delirmeden cok önce izlemiştim , sanırım o süreci hızlandıran etkenlerden biriydi. Atmosfer,sesler ve anlamlı sessizlikler, herşey o denli rahatsız ediciki.Yıllar önce izlemiştim , yirmiiki yıllık ömrümde bu kadar huzursuz ve karabasan etkisi yapan bir kabus bile göremedim. Sizin yorumunuzuda merak ediyorum?
Bu arada bu blogda neden hep hayatımın bir bölümünde beni şiddetli meşgul etmiş fikirleri, konuları, kitapları, filmleri buluyorum ben? Neden uğraşıyorsunuz geçmişimle, korkulu ve rahatsız edici bir şekilde bağlıyorsunuz kendinize, garip, sahi siz kimsiniz ve neden bir süredir yoksunuzki, biz size alışmıştık!
Ala dedi ki…
İşler yoğun, ben yoğunum...Demleniyorum da denilebilir...Bir yere gittiğim yok .Nihayetinde burdayım:) Çok uzakta değilim demekki yazılanlar yakın geliyorsa ne mutlu size. Yalnız değilsiniz. Kimseyle uğraşmıyorum kendimle uğraştığım kadar. Ama zamanı gelince uğraşacağım başkalarıyla da...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bela Tarr'ın Torino Atı ve Benim Ona Giden Hikayem

Cennet Batıda / Eden à l'Ouest / Eden is West

AYFER TUNÇ SUZAN DEFTER