EKSİK


Tamamlamaya çalıştığımız her şey eksik. En çok zamanımı alan eksiklikleri tamamlamakta zorlanıyorum son zamanlarda. Uykum ağır basıyor ya da erkenden yoruluyorum. Ara verince de insnaın keyfi kaçıyor. Nereye baksam orada eksiklikler. Mükemmeliyetçi olmak çok sinir bozcu. Olmak ya da olmamak. Bütün mesele eksik olmak

Yorumlar

Gamze Can dedi ki…
eksikliği kabul etmek,acziyeti iliklerinde hissetmek ve diz çöküp ağlamak çaresizce...
Noksan dedi ki…
Ağlamak da çözüm değil. Başka bir yolu olmalı. Bulmak lazım. Bilemk lazım. Aramak lazım.:)
Gamze Can dedi ki…
ağlamak tek başına çözüm değil elbet,silkinip düşünmek gerek.ağlamak çaresizlikten,güç yetirememekten.sınırlı bir beyinle sınırsız olan karşısında güçsüz kalmaktan.
arayan bulur ancak aradığını,nerede gezindiğimiz önemli olan.hiçbir zaman tam olarak bilemeyiz,bildiğimizi sanırız.Bildim dersem bildiklerimden de olurum.Aklıma,kalbime yaklaştırdım demek bence daha güzel:)
Gamze Can dedi ki…
ağlamak tek başına elbette çözüm değil,sınırlı bir beyinle,güçle sınırsızın altında kaldığını fark etmek..güçsüzlüğünü düşünmeli,kabul etmeli.Kabul etmek ondan daha güçlü bir zatın var olduğunu söylemek kendine...
Arayan bulur zaten,aramadan,çaba sarf etmeden gerçekleşmez hiçbirşey.Bildim diyemeyiz hiçbir zaman bildiğimizi sanırız.Bildim dedikçe insan bildiğinden oluyor.Aklıma,kalbime yakın ettim demek daha güzel sanki:)
Gamze Can dedi ki…
birden fazla yorum yazdıysam kusura bakmayın.karışıklık oldu.selamlar.
Noksan dedi ki…
Ne güzel Gamze CAN...Anlayabilenlerden oluruz inşallah.
Gamze Can dedi ki…
:) inşallah:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bela Tarr'ın Torino Atı ve Benim Ona Giden Hikayem

Cennet Batıda / Eden à l'Ouest / Eden is West

AYFER TUNÇ SUZAN DEFTER